Katedra Hungarystyki

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Polski | English | Magyar | Suomi

Minister Miklós Kásler

Drukuj
Wczoraj, 6 maja, naszą katedrę odwiedził dr Miklós Kásler, minister zasobów ludzkich w rządzie Węgier. Na spotkaniu z pracownikami i studentami zapoznał się z różnoraką działalnością warszawskiej hungarystyki, przekazał też naszej bibliotece kilka egzemplarzy swojej książki pt. Nemzeti nagyvizit. W przyjaznej atmosferze mogliśmy porozmawiać na temat historii i teraźniejszości stosunków polsko-węgierskich.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszej wizyty:

 

Projekt Statutu UW

Drukuj

Prezentujemy „Projekt Statutu UW”, który będzie przedmiotem obrad Senatu uczelni 8 maja. Dokument uwzględnia uwagi zgłoszone przez społeczność akademicką.

Projekt dostępny jest na stronie: www.uw.edu.pl/projekt-statutu-uw. Znaleźć tam można również listę nadesłanych komentarzy oraz list rektora UW prof. Marcina Pałysa w sprawie najważniejszych zmian w projekcie.

 

Propozycje postanowień Statutu UW

Drukuj

Zapraszamy wszystkich członków społeczności akademickiej UW – pracowników, doktorantów i studentów – do zapoznania się z dokumentem „Propozycje postanowień Statutu Uniwersytetu Warszawskiego – aktualny stan prac Zespołu rektorskiego ds. przygotowania projektu statutu UW”. Uwagi można przesyłać do 25 kwietnia, wypełniając formularz.

Dokument będzie przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Senatu UW. Na podstawie wyników tej dyskusji oraz nadesłanych uwag opracowany zostanie „Projekt Statutu UW”. Zostanie on przedstawiony Senatowi 8 maja. Wtedy rozpocznie się jego pierwsze czytanie, które trwać będzie na kolejnych majowych posiedzeniach. Projekt zostanie także przedłożony do zaopiniowania Radzie uczelni oraz związkom zawodowym. Drugie czytanie projektu – który uwzględniałby zmiany wynikające z pierwszego czytania – zaplanowane jest w czerwcu. Nowy statut – zgodnie z Prawem o szkolnictwie wyższym i nauce – powinien wejść w życie 1 października 2019 r.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.uw.edu.pl/propozycje-postanowien-statutu-uw

 

az 1848-as forradalom ünnepe

Drukuj

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z katedralnych obchodów tegorocznej rocznicy węgierskiej Wiosny Ludów.

 

obrona doktorska Eweliny Bator

Drukuj

W poniedziałek, 25 lutego br. odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej autorstwa Eweliny Bator pt. “Realizm socjalistyczny w poezji pierwszej połowy lat 50. XX wieku w Polsce, Estonii oraz Finlandii. Analiza wierszy W. Szymborskiej, J. Smuula i E. Sinervo”. Rozprawa została napisana w języku fińskim i jest drugą już pracą doktorską obronioną na naszej Katedrze. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

 


Strona 10 z 102

Godziny pracy sekretariatu

  • poniedziałek - 12-15
  • wtorek - nieczynny
  • środa - 10-14
  • czwartek - 10-14
  • piątek - 10-13
Forum Węgierskie

Created with financial support
from UE Erasmus Programme.